Itheyibhile yokusebenza yombane ye-TDG-1 inamaqela amahlanu aphambili ezenzo: ukuphakama komphezulu webhedi ohlengahlengiswayo ngombane, ukuthambeka phambili nangasemva, ukuthambeka ngasekhohlo nasekunene, ukuthambeka kwepleyiti engasemva, kunye nebhuleki.
Inkangeleko entle, umzimba, isiseko, ikholamu yokuphakamisa, kunye neereyile ezisecaleni zale ntsimbi yokusebenza ngombane zenziwe ngentsimbi engagqwaliyo yomgangatho ophezulu, enesiphelo esiphezulu, ukumelana nokugqwala kunye namandla aphezulu oomatshini.
Lungisa ngobukrelekrele iindawo ezahlukeneyo zetafile yokusebenza yombane, ngolawulo oluneqhosha elinye. Isebenzisa i-actuator yombane ye-LINAK, engathethiyo, echanekileyo nexabiso liphantsi lokulungisa. Uyilo olukhulu lwamavili, oluzolileyo noluchasene nokushukuma komhlaba.
Le theyibhile yokusebenza yombane ifanelekile kwiindlela ezahlukeneyo zotyando, ezifana notyando lwesisu, utyando lokubeleka, utyando lwabasetyhini, i-ENT, i-urology, i-anorexic kunye ne-orthopedics, njl.
1.Aulwimi oluqhelekileyoAuhlengahlengisowithGas Siiprings
Zombini iipleyiti ezingasemva kunye neepleyiti zomlenze zetafile yokusebenza yombane ye-TDG-1 zixhotyiswe ngezakhiwo zenkxaso yesilinda yentwasahlobo yegesi, ezenza utshintsho olwahlukeneyo lube mnene, luthule, kwaye alushukumi, ngelixa likhusela ngokufanelekileyo isakhiwo samalungu kwaye lithintela isigulana ukuba singawi.
2.I-LINAK Electric Linear Actuator
Ukusetyenziswa kwentonga yokutyhala yombane kususa imfuneko yokuba abasebenzi bezonyango balawule ngesandla indawo yetafile yokusebenza. Kufuneka kuphela ukubamba ulawulo olukude, kube lula kwaye konge abasebenzi. Xa kuthelekiswa nokugcinwa kwetafile yokusebenza ye-hydraulic emva kokuthengisa, itafile yokusebenza yombane ikwanciphisa kakhulu iindleko zokugcina emva kokuthengisa. Ngexesha lenkqubo yokulungisa, intonga yokutyhala yombane inokubekwa ngokuchanekileyo ngakumbi, kwaye inkqubo yokulungisa ayithethi kakhulu.
3. Uhlobo lwesiseko se-Y
Isiseko sebhedi samkela uyilo olufana no-Y, olungahambelani nje noyilo oluhambelanayo, luphucula uzinzo lwetafile yokusebenza yombane, kodwa lukwabonelela ngendawo ekhululekileyo yemilenze kubasebenzi bezonyango, nto leyo evumela abasebenzi bezonyango ukuba basondele ngakumbi kwisigulana.
4. Izixhobo Ezininzi
Ixhotyiswe ngemitya yamagxa, imitya yesandla, imitya yemilenze, kunye nemitya yomzimba ukuqinisekisa ukuba izigulane eziphantsi kwe-anesthesia jikelele aziyi kuwa ngexesha lotyando. Iipleyiti zemilenze, iindawo zokuphumla iingalo, izixhobo zomzimba kunye nezixhobo zokuxhasa imilenze zonke zixhotyiswe ngee-memory foam pads ukuqinisekisa intuthuzelo yotyando kunye nokujikeleza okuqhelekileyo kolwelo lomzimba ngexesha lotyando.
5. Luyilo lwe-arger caster
Isiseko setafile yokusebenza yombane yoomatshini siyilwe ngee-casters ezinkulu (ububanzi≥100mm), eguquguqukayo ukushukuma. Ii-casters ziyaphakama xa kubhuleka, isiseko sebhedi sidibene ngokuqinileyo neumhlaba, kwaye uzinzo lulungile.
6. Ibhetri eyakhelwe ngaphakathi
Kwimeko yokucima kombane, ibhetri eyakhelwe ngaphakathi inokuxhasa imisebenzi engama-50.
Pii-aramameter
| ImodeliInto | Itheyibhile yokuSebenza koMbane ye-TDG-1 |
| Ubude kunye nobubanzi | 2050mm*500mm |
| Ukuphakama (Ukunyuka Nokwehla) | 890mm/ 690mm |
| Ipleyiti yeNtloko (Phezulu naPhantsi) | 60°/ 60° |
| Ipleyiti Engasemva (Phezulu Nasezantsi) | 90°/ 17° |
| Ipleyiti Yomlenze (Phezulu/Ezantsi/Ngaphandle) | 30°/ 90°/ 90° |
| ITrendelenburg/Reverse Trendelenburg | 25°/ 11° |
| Ukuthambekela kweLateral (ekhohlo nasekunene) | 20°/ 20° |
| Ukuphakama kweBhuloho lezintso | ≥110mm |
| I-Flex/Reflex | Umsebenzi odibeneyo |
| Iphaneli yokulawula | Ukhetho |
| Inkqubo ye-electro-motor | ULinak |
| I-Voltage | 220V/110V |
| Izihlandlo | 50Hz / 60Hz |
| Ubukho boMbane | 1.0 KW |
| Ibhetri | Ewe |
| Umatrasi | Umatrasi weMemori |
| Izinto eziphambili | 304 Intsimbi Engagqwaliyo |
| Umthamo woMthwalo ophezulu | 200 KG |
| Iwaranti | Unyaka o-1 |
SIzixhobo zeTandard
| Hayi. | Igama | Ubungakanani |
| 1 | Isikrini se-Anesthesia | Isiqwenga esi-1 |
| 2 | Inkxaso yomzimba | Isibini esi-1 |
| 3 | Inkxaso Yengalo | Isibini esi-1 |
| 4 | Inkxaso Yomlenze | Isibini esi-1 |
| 5 | Isibambo seBridge yezintso | Isiqwenga esi-1 |
| 6 | Umatrasi | Iseti e-1 |
| 7 | Isilawuli kude sesandla | Isiqwenga esi-1 |
| 8 | Umgca woMbane | Isiqwenga esi-1 |